У русі будь як вода,
Розум дзеркалом зроби нерухомим,
Відповідай, відгукуючись як луна,
Будь тонким, наче неіснуючий.
Даоський вірш.
Пемі Кунга – духовне ім'я Валерія Вікторовича Боцули.
Харків'янин Валерій Боцула відомий у місті як художник, письменник, лікар і людина, якій під силу найнеймовірніші трюки. Він лежить на цвяхах, з легкістю розбиває об голову бетонні плити, ходить по битому склу і вугіллю, що горить, босими ногами без найменших пошкоджень або болю. Валерій Боцула стверджує: у цих діях немає нічого містичного чи надприродного, це плоди регулярних занять, навчитися такому може кожен. Крім того, за кілька останніх років Валерій Боцула провів персональні виставки своїх картин у Муніципальній галереї та галереї "Маестро", видав низку наукових та художніх книг та заснував школу медицини Тибету. Сам він вважає, що перелом у його житті стався 2001 році, після поїздки до Непалу.
Лікувати Валерій почав майже одночасно з буддистськими практиками. Спочатку він зайнявся медициною, щоб допомогти самому собі — Валерій мав проблеми зі здоров'ям. Потім, коли побачив ефективність лікування, став допомагати друзям та всім охочим.
Валерій Боцула був одним із перших практикуючих дзен-буддистів у Харкові. Валерій вважає себе учнем Намхай Норбу Рімпоче, який мешкав у Венесуелі на острові Маргарита. Серед учнів цього духовного наставника є й відомий письменник Віктор Пєлєвін — Валерій зустрічав його на одному із семінарів вчителя.
2001 року Валерій відчув бажання зробити паломництво в Непал — місцями, де жив засновник традиційного вчення Падмасамбхава, побачити печери, де він жив, працював і практикував. Вартість поїздки до Непалу на той час дорівнювала ціні на однокімнатну квартиру. І хоча таких грошей Валерій не мав, допомогли друзі. За два тижні поїздок невеликим, розміром з Харківську область, Непалом та його столицею Катманду Валерій не втомлювався дивуватися красі та незвичайності людей, природи, архітектури. У Непалі тоді нічого не знали про Україну — Валерій намагався пояснити, де це хоча б за допомогою слова Чорнобиль, але й воно нічого не говорило непальцям. Він знайшов російськомовного гіда і дістався печер, де виявилося чимало паломників, і там Валерій, за його словами, "отримав містичний заряд духовної сили". Священне місце справило у Валерії величезні зміни: "ніби відкрили у мені енергетичний канал", - каже він сам. Після повернення з Непалу з Валерієм почали відбуватися дивовижні речі — він почав дуже багато малювати, писати книги з медицини та просто літературні твори. "Це був переломний момент у моєму житті - я став по-іншому бачити, чути, мислити, творити - на іншому якісному рівні, - розмірковує Валерій. - Мене так вдарило, що я просто не міг зупинитися, творчість з мене йшла потоком". Не зупинився цей потік й досі.
Захоплення Сходом дало Валерію як духовний розвиток, так й сина. У його дружини багато років були проблеми зі здоров'ям, Валерій почав лікувати її методами медицини Тибету. Після двох місяців процедур довгоочікувана вагітність настала. Нині дитині вже понад 20 років. Валерій пояснює: відновлення репродуктивних функцій у охочих зцілитися іноді стає таким собі "побічним ефектом" при лікуванні інших захворювань, наприклад, нирок або судин. Так, пацієнтки, які багато років не вагітніли і тому не охоронялися зі своїми чоловіками, випадково народжували дітей. "Таких "хрещеників" за кілька років у мене вже більше десятка", - сміється Валерій Боцула.
Валерій Вікторович - лікар, засновник центру медицини Тибету "Ваджра Гаруда" в м.Харків, автор великої кількості книг і статей з медицини Тибету, викладач тайцзицюань, послідовник Дзогчен і Нінгма.
Валерій Вікторович більше тридцяти років вивчає медицину Тибету і веде системний прийом пацієнтів.
Телефон для запису на прийом: +38 067 750-57-63.
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Сайт центру медицини Тибету "Ваджра Гаруда": http://garuda.com.ua