Масаж ку-ньє

На Сході духовна реалізація завжди мала на увазі гармонізацію всіх аспектів особистості, а тіло, його здоров'я та благополуччя завжди вважалося основою для такої реалізації.

Східна культура, у тому числі тибетська, воістину вражає різноманіттям форм лікувальних технік. Під словом «лікування» в медицині Тибету мається на увазі саме лікування з метою повного одужання, без подальших рецидивів, але, звичайно ж, за умови, що будуть дотримуватися певні правила підтримки організму, ослабленого хронічним процесом. На цьому етапі у кожної людини є свої індивідуальні слабкі місця на рівні елементів, дош та внутрішніх органів.

Спираючись на це розуміння, можна зробити висновок, що оскільки є проблема з напругою всієї особистості та складових (тіло, енергія, розум), в медицині Тибету, та і взагалі в східних традиціях цілительства, повинні існувати адекватні методи зняття цієї напруги на самому сутнісному рівні .

У Тибеті з давніх часів практикувалася чудова система терапії Ку-Нье. Її називають по-різному в залежності від аспекту, за допомогою якого впливають на людину, її тіло, доші та свідомість. Якщо це пасивний метод, то практикується Ку-Нье як масаж, який робиться цілителем пацієнту, а якщо пацієнт практикує Ку-Нье сам, активно, то називають це «Релаксація Ку-Нье», це більше схоже на йогу, тільки асани виконуються в динаміці . Куньє є самодостатнім методом і може практикуватися і як суто терапевтична система, і як духовний метод самозвільнення.

Оскільки тибетці вели зазвичай кочовий спосіб життя і не могли забезпечити достатніх умов для виробництва та зберігання ліків, творча думка древніх цілителів була спрямована на розробку немедикаментозних методів терапії. Серед доступних засобів, які можна було застосувати в терапевтичних цілях, були в основному продукти тваринництва, а саме олія місцевих тварин. Зі звичайної олії тибетці роблять масло Гхі, яке є основним продуктом харчування і також воно успішно застосовується при різних методиках лікування. Олія Гхі має феноменальні властивості благотворно впливати на доші, внутрішні органи і на тіло людини, воно навіть прирівнюється до коштовностей. Поряд із існуванням детально розробленої системою акупунктурних точок та з широко поширеною моксою, в Тибеті не міг не виникнути масаж цих точок із застосуванням масла Гхі та інших доступних масел.

Масаж Ку-Нье це чисто розробка Тибету, слово «Ку» - означає втирання масла, а «Нье» - масаж. Історично склалося, що у Тибеті масажем Ку-Нье займалися переважно жінки. Це можна пояснити і тим фактором, що з точки зору тантричної традиції Тибету буддизму вважається, що жінка більше пов'язана з елементом вогню, і володіє, якщо так можна висловитися, більшою тепловіддачею, як в плані реального тепла тіла, так і емоційного. Саме тепло рук, тепло добрих емоцій, співчуття та співчуття до хворого є дуже важливим фактором при виконанні таких методів, коли відбувається тісний і безпосередній контакт цілителя з пацієнтом.

Щоб освоїти Ку-Нье, треба володіти посвятою в буддизм Тибету, знати основи медицини Тибету, володіти пульсодіагностикою, виконувати деякі практики медитації для посилення внутрішнього тепла (тумо), наприклад, працювати з тантричним ідамом Гарудою. Це дуже важливо, адже в даному випадку застосовуються саме внутрішні цілющі якості, які мають розвиватися у процесі духовного зростання цілителя. Звичайно, навіть простий масаж тіла без застосування навичок у медитації або якихось складних технічних прийомів, без сумніву, буде корисним, але це буде звичайна допоміжна процедура. Ку-Нье це самодостатня система терапії і цим способом можна лікувати величезний перелік хвороб та розладів.

 

Щоб Ку-Нье був ефективним, стосунки цілителя з пацієнтом повинні бути довірчими, тоді в процесі лікування можна прямо через точки на тілі та енергетичні канали впливати на доші та внутрішні органи пацієнта. Також важливо мати тепле і зручне, спеціально пристосоване для таких цілей приміщення, щоб пацієнт максимально розслабився і відчував себе комфортно, тоді можна буде дістатися основ проблем, адже саме на глибинному рівні енергії Ку-Нье і впливає на розлади енергій та хвороби.

Масаж роблять не на кушетці, як це заведено в європейській медицині, а на підлозі, щоб можна було легко маніпулювати з кінцівками пацієнта, при цьому масажист використовує вагу свого тіла, коли виконуються маніпуляції зі скручуванням та згинанням кінцівок.

Про масаж Ку-Нье можна сказати лише одне, це унікальна оздоровча система, яка цілком лояльно може інтегруватися з будь-якою іншою методикою оздоровлення, доповнюючи та покращуючи будь-яку систему лікування. Тому Ку-Нье добре поєднується і з моксою, і з Янтра-йогою, і з мануальною терапією, а для послідовників різних східних єдиноборств, спортсменів, людей із застійними процесами та перевтомлених, Ку-Нье просто необхідний. Масаж Ку-Нье має два аспекти, він застосовується і як профілактичний засіб для здорових та молодих людей, і як суто лікувальна методика, при цьому необхідно дотримуватись усіх норм діагностики, харчування та способу життя, а також застосування лікарських засобів.

Завантажити повну версію

X

Получить консультацию

Отправте нам свой номер телефона и мы с вами свяжемся для уточнения времени консультаций.

Ваше имя
Ваш телефон